Společnost PÉROVNA Hostivař s.r.o. nabízí sériovou i kusovou zakázkovou výrobu pružin všech běžných typů. Zakázková výroba pružin s naší společností nabízí jen ty nejkvalitnější služby. Důkazem je stále vzrůstající počet spokojených zákazníků.

Vyrábíme malé i rozsáhlé série pružin.

Zakázková výroba pružin, kterou nabízí naše společnost, může probíhat dle zákazníkem dodané technické dokumentace, zadaných rozměrů a rovněž podle dodaného třeba i poškozeného vzoru. Pružiny vyrobíme zakázkově v libovolném množství a materiálu. Tepelná a povrchová úprava pružin je samozřejmostí.

U zakázkové výroby pružin tlačných a tažných můžeme na základě požadavku zákazníka doložit naměřené silové charakteristiky. U zkrutných pružin ověřujeme pomocí torziometru momenty sil. Veškeré kontroly sil, tuhosti i momentů jsou prováděny na pravidelně kalibrovaných siloměrech od Fy Böhm.

Zakázková výroba pružin probíhá na základě:

 • technické výkresové dokumentace zákazníka
 • zadaných rozměrů
 • fyzického vzorku pružiny

Pružiny jsou vyráběny zakázkově ze všech typů pružinových drátů a tyčí kruhového průřezu od průměru 0,1 - 13 mm, to znamená z materiálů:

 • korozivzdorných
 • patentovaných
 • neželezných slitin
 • žíhaných na bázi CrV nebo SiCr
 • průběžně zušlechtěných na bázi C, CrV nebo SiCr

Zakázková výroba pružin všech druhů:

 • tlačné pružiny
 • tažné pružiny
 • zkrutné pružiny
 • tvarové pružiny
 • pružiny hřídelového těsnění
 • kroužky

Dodavateli výrobního materiálu jsou významní evropští výrobci pružinových drátů, garantující kvalitu výrobků.

Zakázková výroba pružin - specifikace parametrů při objednávce:

d x D1 x L0 x Z

  d = průměr drátu
D1 = vnější průměr pružiny
L0 = délka pružiny ve volném stavu
  Z = celkový počet závitů

Pro silové požadavky je nutné zadat požadovanou hodnotu síly F1, popř. F8 při stlačení pružiny na délku L1, popř. L8 nebo hodnotu tuhosti pružiny C. Nespecifikované parametry se řídí dle příslušné normy. Průvodní dokumentace k hotovým pružinám je zpracována dle požadavků zákazníka.

Při zakázkové výrobě pružin se také podílíme konzultacemi na vývoji pružin dle požadovaných technických vlastností. Rádi pro vás zpracujeme návrh a výpočet pružin, požadované množství vyrobíme dle vašich specifikací. V případě potřeby pro vás navrhneme i opravy starších pružin (prohamrování, překalení).

Díky našim dlouholetým zkušenostem vždy najdeme vhodné řešení dle představ zákazníka.

Máte-li jakýkoliv problém s návrhem, výrobou či opravou pružin, neváhejte nás kontaktovat. Naši zaměstnanci pomohou najít to nejlepší vhodné řešení. Hotové výrobky dodáváme zákazníkům, jak vlastním odběrem na naší provozovně, tak zásilkovou službou na dobírku.

Naše společnost nabízí jen ty nejkvalitnější služby v zakázkové výrobě pružin. Neváhejte a využijte našich kvalitních služeb.

Vážíme si každého zákazníka, našim cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Věříme, že si vyberete kvalitu, že si vyberete společnost PÉROVNA Hostivař s.r.o.!

Více o pružinách:

Pružiny tvoří významnou funkční část bezpočtu moderních produktů a mají široké využití v celém průmyslu. Bez pružin nemohou fungovat dopravní prostředky, stavební stroje, zemědělské mechanismy. U mnohých druhů spotřebního zboží tvoří pružiny základ jejich funkce a životnosti. Pružiny umožňují vytvořit tzv. pružné spoje, které vzniknou tím, že se mezi dvě součásti vloží ocelový nebo pryžový pružící prvek. Pružiny pomáhají vracet různé mechanismy do výchozích poloh, zmírňují rázy apod.